Náš tým

Chcete vědět, kdo s vámi pojede letos na tábor? Pak jste tady správně. Kromě toho se také dozvíte, co máme rádi, co nás baví a jak dlouho jezdíme na tábory.

Marek Slančík

Hlavní vedoucí

S Ephesem jezdím již 26 let: 8 let táborník, 9 let vedoucí a zdravotník, 9 let hlavní vedoucí

Bol som na prvom tábore (ešte sa nevolal Ephesus) v roku 1993 a odvtedy ma to neopustilo. Rolu skupinkového vedúceho som si vyskúšal prvý krát ako 18-ročný a nasledujúcim rokom som sa už plne zapájal aj do tvorby programu a celotáborovej hry. Niekoľko rokov som tiež vykonával funkciu zdravotníka a od roku 2011 mi bola zverená úloha hlavného vedúceho.

 

Veve Slančíková Půčková

Programová vedoucí

S Ephesem jezdím již 17 let: 5 let tábornice, 3 roky vedoucí, 9 let skupinková vedoucí

Tábora jsem se poprvé zúčastnila v roce 2003 a byla jsem jednoduše nadšená. Táborový příběh se odehrával ve Starověkém Řecku a byl vedoucími skvěle zpracován. To je i mým cílem. Připravit celotáborovku tak, aby se naši táborníci naučili něčemu novému a prožili krásný tábor. Kromě programu se starám o web tábora, prezentaci na sociálních sítích (facebook, instagram), organizuju schůze spolku, dohlížím na tým v průběhu roku.

Na táboře dohlížím, aby vše klapalo. Často dostanu za úkol něco vyrobit nebo nakreslit, většinou jak se říká za minutu dvanáct. Letos to byl velký jelen na lukostřelecké stanoviště. Co to bude příští rok? :D

 

Eliška Straková

Skupinková vedoucí

S Ephesem jezdím již 8 let: 3 roky jako tábornice, 3 roky jako pomocná vedoucí a 2 rok jako skupinová vedoucí

Když mě na můj první tábor přivedla kamarádka, téma bylo V lidském těle a pamatuju si, jak moc se mi tam zalíbilo kvůli skvělé atmosféře a novým kamarádům. Jak jsem byla starší a nemohla jsem jezdit jako účastník, bylo pro mě přirozené stát se vedoucí. Nejdříve jsem pomáhala s tím, co bylo potřeba a teď mám na táboře na starosti svou skupinku. Kromě toho pomáhám se sociálními sítěmi a občas napíšu nějaký článek.

Na táboře se kromě starosti o skupinku snažím být při ruce ostatním a občas v sobě probudit dětského ducha při hrách.

 

Marian Marek

Skupinkový vedoucí

S Ephesem jezdím již 14 let: 6 let táborník, 1 rok host na půlku tábora, 7 let skupinkový vedoucí

S táborem Ephesus jsem od mala pevně spjatý, poprvé jsem byl na táboře v jedenácti letech. V roce 2013 jsem byl přijat mezi vedoucí a role skupinkového vedoucího mi přirostla k srdci natolik, že o ni mám zájem rok, co rok.

Moje práce přes rok je výroba rekvizit, snaha přiblížit k aktuálnímu tématu prostředí tábořiště i atmosféru. Na táboře se snažím svoje představy realizovat, tak aby to na děti působilo co nejvěrohodněji a tábor i jeho příběh si tak na maximum užili.

I když si časem nejspíš budu muset pořídit kamion, tak žádná výzva není dostatečně velká na to, aby se nedala s chutí zvládnout.

 

Lena Půčková

Zdravotnice

S Ephesusem jezdím již 16 let: 9 let tábornice, 4 roky skupinkový vedoucí, 3 roky zdravotník

Poprvé jsem byla na táboře v roce 2003. Od té doby na něj ráda jezdím a je to už taková moje tradice. Jen jedenkrát jsem tábor vynechala, a to v roce 2011, ale nemám v plánu to v brzké době zopakovat.

Od roku 2017 jsem zdravotník, takže za mnou děti chodí s každičkou třískou, jiným poraněním nebo si jen popovídat. Jinak ráda pomocí barev na obličej vytvářím různé “převleky”. Ať to je vlk či kámen, ráda si zašpiním ruce a pořádně danou osobu zmaluju. Někdy se mi to i povede, ale neříkám, že vždy. Taky co byste čekali, většinou mě někdo požádá těsně před hrou, takže nemám moc času. :D

Během roku se starám o zaučení nováčků, prezentaci na sociálních sítí (instagram, facebook), snažím se co nejvíce pomáhat s přípravou celotáborovky a zapojovat se.

 

Gabriel Půček

Pomocný vedoucí

S Ephesusem jezdím již 10 let: 8 let táborník a 2 roky pomocný vedoucí

Povrvé jsem byl na táboře v roce 2008, to mi bylo pouhých 6 let a byl jsem nejmladší z tábora. Pamatuju si, že jsem v noci vypadl ze stanu. Jeden z vedoucích, Pepa mě učil řezat a sekat dřevo. V okolí tábořiště bylo hodně borůvek, z kterých pak paní kuchařky upekly výborný koláč.

V roce 2018 jsem se stal pomocným rádcem. Na táboře pomáhám se dřevem, v noci pomáhám hlídat tábořiště, aby nám nikdo neukradl vlajku. Během roku pomáhám s vymýšlením programu.

Jani Kopřivová

Pomocný vedoucí

S Ephesusem jezdím již 11 let: 7 let táborník a 4 roky vedoucí

Na tábor Ephesus jsem jezdila už jako malinká v doprovodu maminky, která vařila v kuchyni a sester, které už byly velké tábornice. Jako plnohodnotný účastník jsem začala jezdit v roce 2003 a moje nejkrásnější dětské vzpomínky jsou právě z táborů.

Jako starší účastník jsem fungovala jako pomocný rádce a později několik let jako vedoucí. Nyní, po 5 letech se k Ephesu vracím a doufám, že dokážu své zkušenosti a nadšení předat dalším malým táborníkům, aby mohli zažít to, co jsem tehdy zažila já a zůstalo to mou součástí dodnes.